Kutse rahvusvahelisele konverentsile kultuuridevahelise haridusest ja kodakondsuse tulevikust Euro-Vahemere regioonis

Head koostööpartnerid ja huvitatud osalejad,

Euromed LogoKutsume teid osalema rahvusvahelisel konverentsil “Kultuuridevaheline haridus – Eile, täna ja homme…”, mis toimub Tallinnas, 9-ndal juunil 2017 projekti EUROMED Education Without Borders (www.euromed.sscw.ee) raames, mis toimub Euroopa ja araabia riikide omavahelises koostöös ja mida rahastavad Anna Lindh Foundation, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Kultuuriministeerium, Tallink Grupp ja teised.

REGISTREERIMINE ON AVATUD  1 APRILL KUNI 26 MAI 2017

Registreeri siin: http://euromed.sscw.ee/registration/

Konverents on kõrgetasemeline üritus, mis toob kokku praktikud (hariduse, kultuuri ja noorsootöö valdkonnast), poliitikakujundajad, meedia ja rahvusvahelised doonorid, mõlemast regioonist, et ühiselt arutada regiooni pakilisemaid probleeme püsivate muudatuste teel. Konverents on ka koht kus tutvustame projekti tulemusi laiemas ringis.

Projekti „Euromed: Education without borders“ eesmärk on julgustada loovaid lahendusi ja edendada kultuuridevahelist haridust Euro-Vahemere regiooni noorte seas, et suurendada piiride ülest kommunikatsiooni ja ehitada usaldust ning motiveerida noori võtma juhtrolli regiooni arengus ning teadvustada kultuuride ülese koostöö kasulikkust, sest meil on ühised eesmärgid ja ühine tulevik.

Konverents sisaldab:
– Kolm peakõnet kultuuridevahelise hariduse ja dialoogi ning kultuuridevahelise kodanikuhariduse ekspertide poolt. Eesmärgiks tutvustada teemat kõikidele osalejatele (konverents on avatud ka väljaspoolt projekti tulijatele) ja rõhutada taaskord teema olulisust.
Kahte Euro-Vahemere ülest dialoogi sessiooni. Üks kultuuridevahelise hariduse ja dialoogi teemal, teine kodakondsuse ja inimõiguste teemal. Tegemist on paneeldiskussioonidega kust võtavad osa väga erineva kultuurilise taustaga esindajad, et tuua esile arvamuse paljususe vajadust ja väärtustada avatust teistele kultuuridele ja ideedele, et täita ühiseid eesmärke.
– Praktilised töögrupid. Projektil on kaks peamist väljundit EUROMED: Education Without Borders käsiraamat ja veebiressurss. Töögrupid on jagatud eri spetsiifiliste teemade vahel, aga on lõppkokkuvõttes suunatud sellele kuidas siit punktist edasi minna. Kuidas rakendada projekti tulemusi praktikas ja eri tingimuste korral.

Rahvusvaheline konverents “Kultuuridevahelise hariduse väljakutse – Eile, täna ja homme…”
Aega ja koht: 9. juunil 2017, algusega kell 10.00, Tallink Spa & Conference Hotelis
Osalejad: 120 osalejat (s.h. kuni 30 rahvusvahelist osalejat ja 90 eesti osalejat) sh kõrged külalised rahvusvahelistest organisatsioonidest (Euroopa Nõukogu, Euroopa Komisjon, Arabia riikide ministeeriumitest, saatkondadest, kodanikuühendustest kes tegelevad pagulaste, hariduse, kultuuri ja noorsootöö küsimustega jt.).
Konverentsi töökeeled: Eesti, inglise ja araabia
Osalustasu: Kõikidele noortele (vanuses 15-26 aastat) on konverents tasuta. Kõikidele teistele kehtib osalustasu 20  EUR, mis tuleb tasuda registreerimisel.

Konvernetsi ajakava leiab siin
Lisainfo:  euromed@sscw.ee, tel 55602993